SAT LEKTIRE U OSMOM RAZREDU

Kad pobijedi ljubav knjiga je Maje Brajko- Livaković i lektira za prosinac osmoga razreda.

Roman Kad pobijedi ljubav govori o problemima mladih, stoga je i pogodna kao lektira za osme razrede, ali i kao tema za razgovor na satu razrednika i s roditeljima i ukućanima.

Učenici su dobili različite zadatke, naravno svi su kao prvo morali knjigu pročitati. To nisu svi uradili, ali se nadamo da su o problemima koji se spominju u romanu svi bili upoznati i da su o tome razgovarali sa svojim ukućanima - što i jest bio cilj.

Trebali su dizajnirati naslovnicu, naslikati strip, napisati "pismo čitatelja", napisati vijest o djelu, napisati intervju s glavnim likom iz romana. Po reakcijama učenika znamo da im je bilo jako zanimljivo.

Priloženi dokumenti:
RAZGOVOR S DOROM.doc (38.00 KB)

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2010.