KLOKAN BEZ GRANICA 2021.

Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" 2021.

U našoj školi, 10. lipnja 2021. održano je Međunarodno natjecanje " Klokan bez granica" 2021.  Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 20. svibnja 2021. godine po dvadeset i treći put održati Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Cilj natjecanja je popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje.

Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku.

Ove školske godine natjecanje je održano u lipnju zbog epidemioloških mjera.  Natjecanju je pristupilo 30 učenika naše škole od 2. do 8. razreda a zadatke su rješavali u svojim učionicama.

objavio: Marija Bošković   datum: 16. 6. 2021.