DAN RUŽIČASTIH MAJICA

U mnogim zemljama u svijetu Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u veljači, s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti preventivnoga djelovanja protiv nasilja među djecom. Time se ujedno potiče prihvaćanje i poštovanje različitosti, te razvoj pozitivnih odnosa i suradnje među djecom i mladima.

Obilježavanje Dana ružičastih majica započelo je u Kanadi, kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica simbolizirala potporu teško bolesnoj majci.

Ove godine su učenici zadnju srijedu u veljači bili na praznicima pa smo organizirali obilježavanje 4. ožujka 2022. Proveli smo razne prigodne aktivnosti s ciljem prevencije vršnjačkoga nasilja koje možete pogledati u priloženoj galeriji.

U hodnicima škole ukrašeni su panoi prigodnim plakatima.

Učiteljica Katarina Ćošković u programu Wakelet izradila je koristan i zanimljiv sadržaj na temu Dana ružičastih majica koji možete pogledati ovdje.

Svi razrednici su održali radionice na Satu razrednika, a pedagoginja je održala pedagoške radionice s učenicima 1. i 3. razreda matične škole. Gledali smo filmove, rješavali kvizove, izrađivali plakate i pokušali smo osvijestiti kako možemo svi pomoći u rješavanju ovog problema koji je prisutan u našem društvu. Malim koracima činimo društvo u kojem živimo boljim.

PŠ IGRANE

PŠ DRAŠNICE

PŠ ŽIVOGOŠĆE

objavio: Marijana Dragobratović Tanja Kuran Kržanić   datum: 4. 3. 2022.