MHK

MJESEC HRVATSKE KNJIGE

MISLI NA SEBE – ČITAJ!

Mjesec hrvatske knjige tradicionalno se obilježava svake godine u periodu od 15. listopada – 15. studenoga. Tijekom navedenog razdoblja knjižničarka Tanja Kuran Kržanić je provela Nacionalni kviz za poticanje čitanja.

Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige posvećena je mladima jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Tema glasi Generacija K, čime se aludira na postojeće podjele generacija, a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Misli na sebe -čitaj!.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja, kao jedan od središnjih programa manifestacije, nosi naziv Nije lako kad si mlad, a organizirano je s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole.

Našu školu predstavljali su učenici petoga razreda Jere Lendić, Duje Tolj te učenik Branko Vela koji je postigao najbolji rezultat, a koji je ujedno na finalnoj listi za javno izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada. Izvlačenje će se održati  15. studenoga u NSK u Zagrebu na završnoj svečanosti.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju, a posebno Branku Veli kojem želimo sreću prilikom izvlačenja nagrada!

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 14. 11. 2022.