MMŠK

Međunarodni mjesec školskih knjižnica

(International School Library Month – ISLM)

Međunarodni mjesec školski knjižnica održava se svake godine u periodu između 15. listopada do 15. studenoga. Tema za 2022. godinu je Čitanje za svjetski mir i sklad koja se temelji na temi IASL-ove konferencije 2022.: Školsko knjižničarstvo i razvoj globalnog informacijskog krajolika

Knjižničarka Tanja Kuran Kržanić u periodu između 15. listopada do 15. studenoga održala je niz predavanja učenicima nižih i viših razreda.

Učenici nižih razreda upoznali su se s radom knjižnice, pravilima, sadržajem, s kojima su na kraju održani zabavno-edukativni kvizovi. Za vrijeme slobodnog vremena u knjižnici pojedini učenici izradili su prigodni plakat.

Učenici viših razreda upoznali su se s informacijama u knjižnici i njihovim pretraživanjem. Naučili su pretraživati kataloge i uočili važnost kataloga u školskoj knjižnici, dezinformacijama i lažnim vijestima u medijima, prekrivenim oglašavanjem u medijima te osnutkom interneta u Hrvatskoj.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 16. 11. 2022.