DABAR 2022.

Naša škola sudjelovala je peti put u Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar

Tara Sisarić, Petar Reljić i Korina Kržanić su se plasirali u 10 % najboljih na razini Hrvatske!!!

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2022. održano je u našoj školi od 7. do 11. studenoga 2022. na CARNET-ovom sustavu MOOC preko sati Informatike. Mogućnost sudjelovanja su imali učenici od 1. - 8. razreda. Natjecanju je pristupilo 18 učenika naše škole.

Za organizaciju i provedbu natjecanja zadužena je bila učiteljica  informatike Anđela Pribisalić uz podršku pedagoginje Marijane Dragobratović. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja uključujući i one iz Hrvatske. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

Osamnaest učenika naše škole  je prihvatilo izazov i sudjelovalo u natjecanju.

U 2. razredu je sudjelovalo 6 učenika, a učenica Tara Sisarić plasirala se među 10% najboljih u  Hrvatskoj.

U 3. razredu sudjelovali su učenici iz PŠ Igrane.

U 4. razredu sudjelovalo je 4 učenika, a učenik Petar Reljić plasirao se među 10% najboljih u  Hrvatskoj.

U 6.razredu sudjelovalo je 6 učenika, a učenica Korina Kržanić plasirala se među 10% najboljih u  Hrvatskoj.

Za sve sudionike natjecanja pripremljene su digitalne značke i diplome koje samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr. Učenici mogu pogledati svoj broj bodova u sustavu.

Čestitamo svim učenicima koji su prihvatili izazov i sudjelovali, a posebno Tari, Petru i Korini!

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 22. 11. 2022.