ENTER

ENTER međunarodna konferencija Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije

ENTER međunarodna konferencija Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije organizira se s ciljem razvoja i unapređenja rada s potencijalno darovitom djecom i mladima. Ima razvojnu, edukacijsku i promocijsku ulogu za sve dionike odgojno-obrazovnog sustava koji na bilo koji način sudjeluju u ostvarenju potencijala visokomotiviranih i potencijalno darovitih učenika. Također, cilj mu je i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja općenito, kroz promociju i razmjenu primjera dobre prakse: inovativnih metoda učenja i poučavanja, nastavničkih i učeničkih projekata kao i umrežavanje stručnjaka iz i izvan RH.

Dana 3. prosinca 2022. učiteljica Anita Lasić i učitelj Josip Vranjković sudjelovali su kao predavači na konferenciji te svojom prezentacijom Projektna nastava kao način motiviranja učenika za učenje podijelili svoje iskustvo i primjere dobre prakse koju su stekli tijekom rada na Erasmus+ projektima.

Tijekom prezentacije, uz ostale primjere, naveli su uptrebu Bee-Bota/Blue-Bota u svrhu učenja osnova programiranja koji se može iskoristiti u svim predmetima. Kroz igru i usvajanje digitalnih kompetencija učenici mogu usvajati sadržaje iz geografije, povijesti, engleskog jezika...

Više o primjeru pogledajte u videu.

Priloženi dokumenti:
20190610_092310.mp4 (8.83 MB)

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 5. 12. 2022.