GRGA ČVARAK - lektira za drugi razred - reading for second grade

U PŠ Živogošće iz knjižnice je došetao Grga Čvarak.

Grga Čvarak walked from the library  to school in Živogošće .

Grga Čvarak a quitté la bibliothèque pour Živogošće

U srijedu 18. siječnja knjižničarka Vanja Selak u suradnji s učiteljem Ivanom Čuljkom održala je sat lektire na temu Grga Čvarak. Nakon uvodnoga dijela sata, učenici su čitali pjeseme, pjevali ih i crtali Grgu Čvarka. U parovima su i izradili strip pjesme Darko Indijanac. Mnogi su pronašli i sebe u stihovima poznatih pjesama za djecu koje je napisao Ratko Zvrko.

On Wednesday 18th January librarian Vanja Selak, in collaboration with teacher Ivan Čuljak held a reading lesson on the topic Grga Čvarak. After an introductory part of the lesson, pupils read poems, sang them and drew Grga Čvarak. In pairs, they created comic Darko Indijanac. Many of them found themselves in the lyrics of famous poems for children written by Ratko Zvrko.

Mercredi 18 Janvier, la bibliothécaire Vanja Selak, en collaboration avec le professeur Ivan Čuljak, a organisé une leçon au sujet de Grga Čvarak. Après avoir introduit la leçon, les élèves ont lu des poèmes, chanté et dessiné Grga Čvarak. Par groupe de deux, ils ont pris part à la création de la bande dessinée Darko Indijanac. Beaucoup d'entre eux se sont retrouvés dans les paroles des fameux poèmes pour enfant écrits par Ratko Zvrko.

Priloženi dokumenti:
GRGA_CVARAK.ppt (11.90 MB)

objavio: Vanja Selak   datum: 19. 1. 2012.