KLOKAN BEZ GRANICA 2012.

Međunarodno matematičko natjecanje - Klokan bez granica

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnoga je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture.

Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima.

Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Moto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: "bez selekcije, eliminacije i finala".

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Ovo je natjecanje najveće školsko natjecanje svijeta. U Kolkanu sudjeluje preko pedest zemalja. U Hrvatskoj je prošle godine sudjelovalo 287 osnovnih i 69 srednjih škola.

Ove se godine Klokan bez granica održao 15. ožujka s početkom u 12 i 30 sati. U našoj je školi sudjelovalo 35 učenika i to po gurpama:

PČELICE (2. razred) - 6 učenika

LEPTIRIĆI (3. razred) - 5 učenika

ECOLIER (4. i 5. razred) - 4 učenika

BENJAMIN (6. i 7. razred) - 12 učenika

CADET (8. razred) - 8 učenika

Natjecanje je organizirala i provela u našoj školi prof. Renata Petrović uz suradnju učitelja razredne nastave Nevenke Vranješ, Renate Rako Jašaragić i Ivana Čuljka.

objavio: Vanja Selak   datum: 16. 3. 2012.