DAN ŠKOLE - 25. SVIBNJA 2012.

Obilježen Dan škole ....

U petak 25. svibnja OŠ don Mihovila Pavlinovića obilježila je svoj dan – Dan škole. Ove se godine obilježava 125. godišnjica smrti don Mihovila Pavlinovića. Hrvatski je to političar, prosvjetitelj, svećenik i književnik. Svojim likom i djelom stekao je važno mjesto u hrvatskom političkom i kulturnom životu 19. stoljeća. Njegove pjesme budnice, političke studije, poučne priče imale su isti cilj: podizati narod duhovno i kulturno. Stoga smo ponosni što upravo naša škola nosi njegovo ime. I on je sam učio od naroda, bilježio riječi i narodne običaje. U književnom se radu posebno isticao kao sakupljač narodnih pjesama. Njemu smo u čast ove školske godine odradili projekt pod nazivom Život i rad – don Mihovil Pavlinović s ciljem da se uoči  važnost  i uloga don Mihovila Pavlinovića kroz povijest u Hrvatskoj te da učenike upoznamo sa životom i radom ovoga hrvatskoga svećenika, prosvjetitelja i književnika.

Naša škola je slavila Dan škole u petak. Gosti su nam se vrlo rado pridružili. Ujutro su sva tri tima prezentirala svoje zemlje putem Power Point prezentacija, filmova, kvizova, plesa i pjesme. Nakon toga su se održale sportske aktivnosti u kojima su sudjelovali i naši gosti iz Švedske i Poljske koji su od 19.5. do 26.5. 2012. boravili kod nas na drugom projektnom sastanku u sklopu programa Cjeloživotno učenje, potprograma Comenius.

Poslije podne su na podgorskoj rivi sve tri škole predstavile svoju zemlju i svoj rad – E-day.

Školska priredba se održala u Kinu Podgora s početkom u 18 sati. Priredba je bila vesela, a nastupili su i gosti iz Švedske i Poljske sa po jednom točkom.

Bila je to i prilika da se Škola oprosti od ovogodišnjih osmaša te da im zaželi da u budućnosti budu još vrjedniji, pristojniji i bolji u svakom smislu.

objavio: Vanja Selak   datum: 28. 5. 2012.