Smotra učeničkih zadruga

Naša učenička zadruga KANATA se predstavila na smotri učeničkih zadruga Splitsko-dalamtinske županije

S M O T R A

U Č E N I Č K I H   Z A D R U G A  SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE

Smotra je održana u  Kaštelima ( EMEZZETA ) 24.IV.2009.

Na smotri je učestvovalo oko 20 učeničkih zadruga. Svaka je prikazala svoj rad tijekom školske godine .
- Naša zadruga "K A N A T A" predstavila se svojim radom kroz četiri sekcije:
1.MLADI PRIRODNJACI uzgajaju i sakupljaju ljekovito bilje Dalmacije. Moglo se vidjeti lijepo upakirano - lavanda,buhač,lovor,gospina trava, kopriva,lipa,majčina dušica i dr. Na vrećicama je bila slika i ispisan naziv hrvatskog i latinskog imena biljke.
2.MLADI MASLINARI sudjeluju u berbi i preradi maslinovog ulja. Na smotri su prezentirali maslinovo i kantarionovo ulje.Kantarionovo ulje se proizvodi od  gospine trave i maslinovog ulja.Bilo je i slanih inćuna što ih zadrugari rade u školi i limuna koje su ubrali u našem školskom vrtu.
3.LIKOVNA SEKCIJA uradila je razne slike s motivima Dalmacije.
4.MLADI KERAMIČARI su također predstavili razne motive Dalmacije.

Rad zadruge bio je zapažen, komisija je bodovala sve zadruge .Najveći broj bodova bio je 49, a mi smo ostvarili 42 boda. Plasirali smo se u gornji dio tablice. To je rezultat s kojim smo bili zadovoljni jer smo prvi put sudjelovali na smotri. Nadamo se da ćemo u budućnosti postizati još bolje rezultate. Uz rad zadrugara imali smo i projekciju koju smo snimili za Dane kruha koja je održana u mjestu sa učenicima i roditeljima.

Voditeljica:
                                                                                      Senka Nenadić

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2009.