PROJEKTNI DAN: OD PLODA DO PROIZVODA

PROJEKTNI DAN - OD PLODA DO PROIZVODA

U srijedu 7. studenoga u našoj je školi organiziran projektni dan za sve učenike matične škole u kojem dominiraju školske aktivnosti – UZ Kanata, likovna i novinarska grupa.

UZ Kanata je organizirala branje i turnjanje (preradu) maslina, likovna grupa je uredila panoe škole, a  novinarska sekcija fotografira i piše novinska izvješća o projektnom danu.

Turnjanje maslina će se odraditi sutra (8. studenoga) kroz jutro u Uljari Igrane. Voditelji UZ Kanata povest će svoje zadrugare kroz jutro u uljaru gdje će nazočiti postupku obrade maslina od ploda do ulja.

CILJ

Razvijanje svijesti o važnosti ljudskoga rada; socijalizacija; rad u školskom masliniku: od masline do ulja; prezentacija projektnog dana.

NAMJENA

Razvijanje i njegovanje radnih navika, odgovornosti, samostalnosti i poduzetnosti kod učenika; razvijati ljubav prema prirodi i vrijednostima koje je čovjek stvorio svojim radom; korištenje i razvijanje likovnih i novinarskih sposobnosti učenika; osposobljavanje učenika za buduće zanimanje ili hobi.

NAČIN REALIZACIJE

Po zadanom planu beru se masline u školskome vrtu u grupama.

Branje maslina u školskom masliniku

Likovna grupa

objavio: Vanja Selak   datum: 7. 11. 2012.