UZ PROJEKTNI DAN - OD PLODA DO PROIZVODA - OBRADA MASLINA

Članovi UZ Kanata i školski novinari nazočili obradi maslina u Uljari Igrane u Igranima.

Members of SC Kanata and school journalists attended the processing of olives in Igrane.

Danas, 8. studenoga,  iza 10 sati članovi UZ Kanata i školski novinari uz voditelje (domar Danijel Mihaljević i prof. Vanja Selak) nazočili su u Igranima turnjanju školskih maslina. Od 960 kg maslina dobili smo 120 litara ulja.

Danijel Mihaljević, inače direktor Uljare Igrane, razgovarao je s našim novinarima. Ukratko im je objasnio sam postupak obrade maslina od ploda do proizvoda. Vrijedni novinari su ga propitkivali o svemu i svačemu. Više o tome pročitajte u prilogu ovih vijesti.

U uljaru su došli i učenici PŠ Igrane sa svojom učiteljicom Silvanom Lulić. I oni su imali priliku saznati sve o načinu obrade maslina.

On 8th November, after 10 o’clock ,  members of SC Kanata and school journalists, prof. Vanja Selak  and our superintendent Daniel Mihaljević, who is also a director of the oil mill in Igrane, attended the processing of school olives. We had 960 kg of olives and we got 120 liters of oil.

Pupils from Igrane with their teacher Silvana Lulić also came to the mill. They also had opportunity  to learn about olive processing.

Polazak iz škole. Masline se utovaraju u uljarski kamion.

Dolazak u Uljaru Igrane.

Antonina Španje, Iva Vela, Ivan Antičić-Lović, Ivan Lulić, Marko Ravlić, Mate Talijančić, Andrej Petričević,  domar Danijel Mihaljević, prof. Vanja Selak, Katarina Grbić, Iva Ramljak.

Dolazak malih Igranaca...

Priloženi dokumenti:
Obrada_maslina_u_Uljari_Igrane.pdf (39.74 KB)

objavio: Vanja Selak   datum: 8. 11. 2012.