HNOS u našoj školi

Kao i dosadašnjih godina, nastava u našoj školi se odvija prema HNOS-u, kao na primjer terenska nastava 6. i 8. razreda s rujanskom HNOS temom : MORE

"TERENSKA NASTAVA"

TEMA: MORE – 6. i 8. razred
Voditelji: Vanja Selak, prof hrvatskoga jezika, Miroslav Urlić, prof. TZK i Klement Šimić, prof. likovne kulture

U ponedjeljak 28. rujna učenici šestoga i osmoga razreda sa svojim voditeljima krenuli su na otok Hvar u uvalu Mlaska kako bi realizirali terensku nastavu na temu MORE. Imali su nastavu iz hrvatskoga jezika, likovne kulture i TZK-a. Sam je odlazak realiziran uz pomoć škole i gospodina Ivice Urlića koji nam je ustupio svoj brod Viktoria. Učenici su zadovoljni ovakvom nastavom i nadaju se da će ih biti još.

IZVJEŠTAJ S HVARA – UVALA MLASKA

U ponedjeljak 28. rujna 2009. godine učenici 6. i 8. razreda naše škole krenuli su na terensku nastavu u uvalu Mlaska koja se nalazi na otoku Hvaru. Viktoria, brod gospodina Ivice Urlića, čekala nas je u podgorskoj luci. Isplovili smo oko 8 sati. Na brodu smo se družili i promatrali mjesta smještena podno Biokova i morske motive. Sama se nastava sastojala od tri predmeta - hrvatski jezik, likovna kultura i TZK. Dolaskom na Hvar svi smo bili oduševljeni uvalom. Na satu hrvatskoga pisali smo sastavak o morskim tajnama ili pjesme na zavičajnom govoru o moru i morskim motivima. Nešto nam je zanimljivije bilo na satu likovnoga gdje smo u grupama radili kule u pijesku. Nastava je završila satom tjelesnoga. U moru smo se zagrijavali, plivali, ronili i igrali odbojku. Bilo nam je jako zabavno. Ubrzo je došao i trenutak za polazak. Učenici su pokupili svoje stvari i polako se ukrcali na Viktoriu. S puno novih iskustava i saznanja zadovoljno smo se vratili u svoju luku, svojim domovima.
Ana Talijančić, 6. razred

Priloženi dokumenti:
terenska.pps (392.00 KB)

objavio: Administrator   datum: 29. 9. 2009.