TERENSKA NASTAVA ZA UČENIKE SEDMOGA I OSMOGA RAZREDA

U četvrtak 31. listopada razrednici sedmoga i osmoga razreda organizirali su terensku nastavu za svoje učenike.

Profesori Josip Vranjković, Miroslav Urlić i Dario Šimić organizirali su terensku nastavu HE Peruča, Sinj za svoje učenike.

Nakon održanog prvog sata po rasporedu u školi, učenici sa svojim voditeljima krenuli su autobusom prema HE Peruči.

Hidroelektrana Peruča je pribranska hidroelektrana na rijeci Cetini sagrađena 1960. godine. Brana je sagrađena na suženome dijelu kanjona rijeke Cetine između sela Satrić i Gornji Bitelić. Namjena brane je ostvarenje akumulacije vode za rad hidroelektrane tijekom sušnog razdoblja, te rješavanje problema velikih voda u kišnom razdoblju.

Peručko jezero je umjetna akumulacija nastala izgradnjom brane Peruča na rijeci Cetini, te je po veličini treće jezero u Hrvatskoj s površinom od oko 15 km2, a dubinom od 65 m među prva tri.

Nakon razgledavanje Peručkoga jezera krenuli smo prema Sinju. Posjetili smo grad Sinj i njegove znamenitosti.

Terenska nastava se kasnije održavala na konjičkim imanju. Posjetili smo Konjički klub sv. Mihovil, koji se nalazi nedaleko od Sinja. Osim što smo imali priliku uživo vidjeti i doživjeti konje, neki su ih i jahali. Bio je to odličan osjećaj.

Svima će nam ovaj dan ostati u sjećanju. Vidjeli smo, doživjeli i naučili mnogo toga. Ovakav tip nastave podržavamo i veselimo mu se ...

Novinari: Gina Marinović i Ivona Iličić, učenice osmoga razreda

objavio: Vanja Selak   datum: 7. 11. 2013.