MEĐUNARODNA SURADNJA

MEĐUNARODNA SURADNJA

Već nekoliko mjeseci naši učenici šestoga razreda rade na učvršćivanju partnerstva s učenicima iz Kungsgards škole (Angelholm, Švedska) i Zespól Szkól Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące (Dobrzejewice, Poljska).

Prijava za zvanično Mulilateralno partnerstvo pod pokroviteljstvom EU /Agencije za mobilnost i programe EU je podnesena sredinom veljače. Rezultate očekujemo do kraj kolovoza ove godine.

Prije pet mjeseci naši učenici su uputili pisma svojim prijateljima u Švedskoj. Tom prigodom su predstavili sebe, svoje mjesto i prijatelje. Šveđani su im odgovorili. U međuvremenu su razmijenili i Božićne čestitke.

Najhrabriji šestaši su stali pred kameru i snimili kratkometražni dokumentarac o našoj školi. Nastavak snimanja se očekuje kad to dopuste vremenski i ostali uvjeti. Osim toga, snimili su i poslali video poruke svojim prijateljima u Švedskoj i Poljskoj.

Trenutno rade na pripremi plakata kojima će predstaviti svoju školu, Podgoru, Hrvatsku, najistaknutije hrvatske sportaše, glazbenike, znanstvenike, gradove i slično.  U pripremi je i snimanje kratkog filma o tipičnom dalmatinskom jelu. Nadalje, planira se izrada kvizova, upitnika, Power Point prezentacija i slično koji će biti izmijenjeni s partnerskim školama.

Vrijedno je i spomenuti se internetskog natjecanja, zahvaljujući kojem smo stupili u kontakt s ovim školama. To je EU Dialogue Award, na kojem su šestaši dva puta sudjelovali, a drugi put i pobijedili. Pogledajte pobjedničku stranicu ovdje:

objavio: Administrator   datum: 1. 3. 2010.