EARTH DAY - 22. APRIL 2015.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja na svim kontinentima

Na ovaj dan, bilo bi dobro, da promislimo o posljedicama ekološki neosviještenog djelovanja na svijet oko sebe i što možemo učiniti da te posljedice ublažimo.

Nekoliko savjeta za svakodnenvnu primjenu:

- reciklirajte i odvajajte kućni otpada (staklo, papir, plastiku i čak biootpad je moguće preraditi i ponovno upotrijebiti

- zamijenite obične žarulje štednim

- kupujte proizvode u većim pakiranjima - tako će otpada od ambalaže biti manje

- posadite jedno stablo godišnje - biljke konzumiraju štetne atmosferske plinove i proizvode kisik potreban za disanje

- smanjite upotrebu klima uređaja

- koristite javni prijevoz i bicikle kad god je to moguće

Obilježavanje Dana planeta Zemlje usmjereno je prema zaštiti prirodnih resursa i ima za cilj skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja. Zato se istovremeno na ovaj dan obilježava i Dan obnovljivih izvora energije. Međutim, nije dovoljan samo jedan dan, globalni ekološki problemi su toliko narasli da bismo svi morali učiniti više i ne samo jedan dan u godini.

Evo kako su vrijedni učenici PŠ Igrane zajedno s učiteljicom Silvanom Lulić  obilježili rođendan našeg planeta.smiley

Učenici PŠ Drašnice zajedno s učiteljicom Ivanom Lulić

objavio: Tanja Kuran   datum: 22. 4. 2015.