CJELOŽIVOTNO UČENJE - COMENIUS - ŠKOLSKO PARTNERSTVO

Naši učenici i njihovi voditelji putuju u grad Torun na Treći projektni sastanak od 19. svibnja do 23. svibnja 2013.

U sklopu programa Cjeloživotno učenje, potprograma Comenius, OŠ don Mihovila Pavlinovića provodi aktivnosti vezane za školsko partnerstvo sa školama iz Švedske i Poljske. Tijekom dvije godine, koliko traje ovaj projekt, učenici i nastavnici iz Podgore su odradili dva projektna sastanka. Prvi se održao u švedskom gradu Angelholmu u rujnu 2011. Drugi je održan u Podgori u svibnju 2012. Treći, i ujedno posljednji sastanak unutar ovog projekta, održat će se u poljskom gradu Torunu od 19. svibnja do 23. svibnja 2013.

Ravnatelj Jakov Batinović i nastavnici Anita Lasić, Tea Markotić i Miroslav Urlić vode 28 podgorskih učenika na projektni sastanak. Tijekom sastanka učenici i nastavnici će odrađivati aktivnosti vezane uz projekt.

Prvi zadatak će biti dovršiti pregovore na zadane teme: društvene strukture, nove tehnologije, obrazovanje i zdravstvena skrb.

Planirane su sportske aktivnosti, glazbene radionice, posjet i večera kod poljskih obitelji, razgledavanje kulturnih i povijesnih znamenitosti grada Toruna, posjet planetariju, vožnja brodom niz rijeku Vislu.

Jedna od važnijih aktivnosti je i prezentacija partnerskih gradova, država i škola na štandovima. Bit će tu proizvoda naše UZ Kanate, raznih lokalnih delicija, suvenira, pjesme i plesa.

Program aktivnosti možete pronaći u privitku.

Priloženi dokumenti:
Program.docx (49.31 KB)

objavio: Vanja Selak   datum: 17. 5. 2013.